top of page

AKBANK

Gelen Brief

Son dönemlerde dijitalleşmeye önem veren bankalardan bir olan Akbank, sektörün gelişimine kolayca ayak uydurmuş ve kendine çeşitli sosyal medyalarda önemli alanlar yaratmıştır. Hem ana akım hem de alternatif platformlarda yarattığı yaratıcı kurgularla ve reklam içerikleriyle kırmızı gördüğümüzde aklımızda canlanan ilk marka olmuştur. Bu alanda, Akbank, sosyal medya hesaplarında yeni yüzler ve doğal kurgular üretmek için ajansımıza başvurdu,

 

Son dönemde hızlı tüketimin ve reklamcılığın rotasını TikTok’a çevirmesi ve gerçek yüzlerle oluşturulan kurgudan uzak içeriklerin (UGC) revaçta olmasını dikkate alan Akbank da pazarlama ve reklam kampanyalarında UGC içeriklere yer açmış, yepyeni yüzlerle oluşturdukları içeriklerle kullanıcı deneyimini yükseltmeyi, yeni nesil reklam kampanyalarıyla bankacılık sektörünü domine etmeyi amaçlamak istemekteydi. Akbank’ın geleneksel reklam yüzlerinden sıyrılmak istemesi ile ortaya çıkan işbirliğimiz bizlere gelen UGC içerik talepleriyle devam etmiştir.

Aksiyon

Akbank markasının UGC reklam stratejisini tamamen ana akım viral içeriklerden ve yaratıcı kreatiflerden oluşturmakla işe başladık. Biz nasıl bir reklam içeriği seviyor ve ilk saniyelerde geçmiyoruz ana sorularımız oldu.

 

Özellikle TikTok'un algoritmasına uygun içerikler üreterek reklam içeriklerimizi yaratmaya başladık ve 4 farklı içerik kategorisinde 26 UGC video ile ilk ay TikTok üzerinden yapılan bankacılık reklamlarının başarıyla en çok bilinen yüzleri haline geldik! UGC kısaca User Generated Content demektir. 

 

No-name isimlerle başladığımız UGC içeriklerimiz ise günler içinde milyonlarca izlenme aldı ve hatta içerik üreticilerimize “aa ben seni Akbank TikTok'unda mı gördüm!” Soruları bile gelmeye başladı :)

 

Akbank ile UGC reklam içeriklerimize son hız devam etmekte, projemizin sonunda Akbank markasını bankacılık sektörünün TikTok reklamlarında en keyifli içerik üreticilerinden birisi yapmayı hedeflemekteyiz! 🙂

Sonuç 

20M +

26

2M+

Tüm hesaplarda 20+ Milyon'u geçen izlenme

UGC

UGC Beğenisi

50M+

UGC Erişimi

bottom of page