top of page

SORSOR

Gelen Brief

Selam.
Durun hemen linçlemeyin… Ama ne yapalım SorSor tam olarak öyle bir uygulama.

Paylaşım yaparak para kazanmanın mümkünleştiği Sorsor uygulamamız kullanıcılarına uzmanlık alanını Cash’e çevirme şansı veriyor. 

Sorsor bize tam olarak bu cümleler ile gelmişti bunun üzerine aldığımız toplantılar ile ortak bir fikir kümesi oluşturduk. 

Markadan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaçlarını belirledik; uygulamaya bir kimlik lazımdı, güven vermesi ve sempatik olması lazımdı. Kendi Influencerlarımızı yaratmayı sevdiğimizi biliyorsunuzdur. Biz duramayıp bir şeyi daha farklı yaptık ve uygulamanın Instagram sayfasında bir de kedi sahiplendik.

Aksiyon

Stratejimizi belirledik, yol haritamızı çizdik: Eğer biz bir sosyal medya ajansı isek, bu uygulamanın sosyal medya hesabı mükemmel olmalı. 

Doğru sosyal medya yönetimi için, marka yüzleri seçtik, kendi ekibimizden Ecem ve Gizem kafamızdaki oluşturduğumuz kimlik ve yaratmak istediğimiz zıtlık için mükemmel bir ikiliydiler. 
Artık tek yapmamız gereken gündemdeki konuları onların doğal ve gerçek yorumlarlamaları ile birleştirmek oldu.
Yine süreç tam düşündüğümüz başlamış oldu. 

Sorsor: sarkastik, rahatsız etmeyi seven, her şey hakkında özgürce konuşulabilecek bir ortam açmıştı. Sosyal medya hesabımıza sahiplendiğimiz (tasarım ekibimizin tasarladığı) kedimiz de üzerine düşen rolleri güzel oynuyordu.

Dijital Pazarlama ekibimizin raporlamaları ile bütçelerin nasıl doğru harcanacağını, hangi reklam stratejilerini izleyeceğimizi belirledik. Hedef kitlemizin günlerinin nasıl geçtiğini onları nerede, nasıl bulacağımızı çok iyi saptadık.

Sürecimizin henüz başında sayılırız siz bizi bi de Influencer çalışmalarımız başladığında görün…
Şirketimiz ile özdeşleşen Sorsor için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Sonuç 

%245+

Bir önceki döneme göre sosyal medya etkileşimlerindeki  artış

760K

Alınan Erişim

+600%

Bir önceki döneme göre uygulama indirmelerindeki artış

bottom of page