top of page

JEPUBLIC

Gelen Brief

Levis, Guess, Columbia, Timberland gibi dünyaca ünlü markaların resmi satıcısı & distribütörü olan ve kendi ürünlerini, koleksiyonlarını yaratan Jepublic, tüm ülkede pazar payını arttırmayı, mağazalarına ve sosyal medya hesaplarına ilgiliyi yükseltmeyi, sektödeki varlığını sağlamlaştırmayı sürdürmeyi ve e-ticaret kapsamında satışlarını artırmayı amaçlayarak bizlere ulaştı.

 

Sosyal medya hesaplarında paylaşılan görsellerin yetersiz olduğunu, distribütörü olduğu markaların direkt satış yerine insalarla kattığı duygu ve zevklere odaklandık. Reklam yönetimlerinde eksiklik olduğunu bildiren marka için araştırmalar yapıldı ve markanın ihtiyacı belirlendi.

Aksiyon

Markanın tüm pazar araştırmaları sağlandıktan sonra markanın tanıtımı için hızlı bir etki yaratmak için influencer pazarlama çalışmaları yapılmasına karar verdik. 3 ayda 55 influencer ile 540.000+ etkileşim aldık.

 

Sosyal medya hesaplarında yapılmış tüm yanlışların üstünü çizdik, yeni stratejiler planladık. Hesaplarda duygu, deneyim ve markaların insanlara kattığı zevke odaklandık.

 

Yeni grafik çalışmaları ile birlikte her ay  “Kaydet ve Gönder” istatistiklerinde kendi rekorumuzu kırdık. Marka algısını değiştirdik, cool bir görünüm elde ettik. Markanın pazar yeri mağazalarındaki tüm grafik çalışmalarını yeniledik. Doğru reklam yönetimleri sayesinde websitesi trafiklerini 550% artırdık.

Sonuç 

550%+

55

540K

Website tıklama artışı

Influencer çalışması

Influencer Etkileşimi

1.3M

Yaratılan Toplam Hesap Etkileşimi

bottom of page