top of page

KAYRA

Gelen Brief

1982 yılında kurularak Sarah grubun en köklü markası olma ünvanını alan Kayra markası geniş ürün yelpazesi sayesinde tam bir koleksiyon markasıdır. Modest giyimin Türkiye'deki öncülerden olan marka, mağaza ziyaretleri ve sosyal medya etkileşimlerini arttırma amacında idi.

 

Kayra, geniş bir stil skalasına sahip  kullanıcı kitlesine hitap ederek çeşitli kategorilerdeki influencerlarla iş birliği yapmayı amaçlamaktaydı. Bu sayede marka, Modest giyim sektöründe öncü ve stil belirleyici marka ünvanını stabilize etmeyi hedeflemişti. 

 

Ajansımıza gelen isteklerin arasında influencer pazarlama kullanılarak, pazar konumlandırması, websitesi girişi arttırma ve yeni koleksiyon tanıtma gibi istek ve hedefler de vardı.

Aksiyon

KAYRA markası için oluşturduğumuz strateji planını, markamızın geniş kitlelere ulaşma, modest giyimde öncü olma ve yüksek kaliteyi uygun fiyatlara sunma hedefi doğrultusunda şekillendirdik. Bu stratejinin temelini lifestyle dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli tarzlara sahip influencer'lar oluşturdu. 

 

Hedef kitlenin geniş bir kesimine ulaşmak amacıyla seçilen bu influencer'ların KAYRA kombinlerinin farklı tarzlara ve stillere uygun olduğunu vurgulayarak farklı kombinlere uyarlanabilirliğini göstermesiyle çalışmalarımıza başladık.

Strateji, Kayra ürünlerinin modest giyim stiline hitap ettiğini göstermeyi hedefledi. Stil ve modest giyim dünyasının ikonik isimleriyle çalışarak aynı ürünün farklı kombinlerdeki görünümlerini gösterdik.

Yüksek kalite ve sürdürülebilir moda algısını vurgulayarak Kayra markasını modest giyimde öncü bir konuma yerleştirdik. Bu, çeşitli kombinlerle yapılan işbirlikleri ve ürün özelliklerinin vurgulanmasıyla desteklendi.

 

24 stil ikonu influencer ile platformlarda özgün içerikler oluşturarak ve mağaza gezimi kurguları yaratarak farklı yaş gruplarına ve tarzlara hitap ettik. Ürünün farklı koleksiyonları ve özel indirim kampanyaları, tüketicilerin Kayra ürünlerini denemesini teşvik etmeyi amaçladı.

Bu strateji ile KAYRA markası, geniş kitlelere ulaşarak modest giyimde öncü bir rol oynayacak ve yüksek kaliteli ürünlerini uygun fiyatlarla sunarak müşterilerinin beğenisini ve sadakatini kazanmaya devam edecektir.

Sonuç 

%104+

24

1.4M

Bir önceki döneme göre sosyal medya etkileşimlerindeki  artış

Influencer Çalışması

Alınan Erişim

+241%

Bir önceki döneme göre website tıklamalarındaki artış

bottom of page