top of page

MEDET

Gelen Brief

Medet App, öğrencilerin iş bulmalarını ve para kazanmalarını, iş verenlerin ise öğrencilere destek olarak işlerine yardımcı bulmalarını amaçlayarak kurulmuştur. Pilot bölge olarak İstanbul'u seçen uygulama, bizimle iletişime geçtiğinde sosyal medya yönetimi  ve uygulama indirme konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ve dijitale uygun içerikler üretme konusunda zorluklar yaşadıklarını belirtti.

Bunun üzerine, Medet App'in marka konumlandırması, bilinirliği ve uygulama indirmeleri konusunda ihtiyaçları olan alanları belirlemek amacıyla araştırmalar yaptık. Bu sayede, uygulamanın hedef kitlesiyle etkileşim kurabilmesi ve dijital pazarlama stratejilerini başarıyla uygulayabilmesi için gerekli adımları atabileceğimizi tespit ettik ve serüvenimiz başlamış oldu.

Aksiyon

Markanın genç bir imaj sergilemesi için logosunu yeniden tasarladık ve uygulama içindeki tasarımları ve yazıları revize ettik. Ayrıca, sosyal medya hesaplarında bugüne kadar yapılan tüm paylaşımları hedef kitle analizleri doğrultusunda temizledik ve yeni stratejiye uygun içerikler oluşturduk.

Website anasayfasını da sosyal medya ve yeni uygulama grafik tasarımlarına uygun hale getirdik. Kullanıcı deneyimi raporları hazırlayarak, uygulamanın geliştirilmesi için gerekli adımları atmayı sürdürdük.

Reklam yönetimlerimizde, tasarımlarını bizim oluşturduğumuz görsel ve videoları kullanarak, uygulamanın hedef kitlesine daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağladık. Ayrıca, influencer pazarlama çalışmalarıyla birlikte uygulama indirmelerinde %350 oranında artış elde ettik.

Bütün bu çalışmalar, uygulamanın gelişim süreci için devam etmekte olup, markanın hedeflerine ulaşması için kritik bir rol oynamaktadır.

Sonuç 

350%+

Uygulama indirmede artış

15+

86K+

Influencer çalışması

Yaratılan Etklişim

180K+

Erişilen Hesap Sayısı

bottom of page