top of page

Sektörel Raporlar

by Creative qp

1

Google AdWords

Google AdWords günümüzün ve tüm zamanların en çok kullanılan dijital pazarlama reklam aracı. Google AdWords, 3 ülke hariç, dünyada operasyonları bulunduğu her ülkede yüzde 80'nin üzerinde bir market payına sahip.

Google AdWords'ün bir ürünü olan PPC'nin (pay per click) sektörünü, rakiplerini, potansiyel fırsatları ve sektördeki yenilikleri analiz edebilmek reklam şirketlerinin temel taşlarından biri olan AdWord'ü daha etkili bir biçimde kullanmalarını sağlar.

Google AdWords raporunu buradan indirebilirsiniz:

2

China

Çin ekonomisi dünyanın en güçlü ekonomileri arasında. Uzun dönemli bakacak olursak dünya ekonomisi batılı ülkelerden asya ve özellikle Çin'e doğru bir eğilim göstermektedir. Yalnız dünyadaki hiçbir ekonomi ayağı takılmadan, hep artarak büyümemiştir. Aşağıdaki rapor günümüzün en büyük firmalarından olan P&G'nin Çin'nin ve Asya kıtasının ekonomik, sosyolojik ve demografik ve politik taraflarını değerlendirip, bir yatırım yapmanın yararlı olup olmayacağını araştırmıştır.

P&G Çin raporunu buradan indirebilirsiniz:

3

Airbnb

Airbnb 2008'de hayata geçti, ama hayatımızda 2011 yılı civarında etkili olup sesini duyurmaya başladı. Bugünün verilerine göre Marriott ve Hilton gibi dünyanın en geniş hotel ağına sahip markaları Airbnb' yi büyük bir rakip olarak görmekte. Bu arada Airbnb ile ilgili çıkan kötü basın haberleri ve ülkelerin ev paylaşımı konusundaki kurallarının yetersiz olması göz önüne alındığında Airbnb'nin son yıllardaki büyümesi kayda değer. Aşağıdaki rapor, Snapchat ve Spotify'dan daha değerli olan marka değeri ve yıllık büyümesi %10 ila %25 arasında değişen Airbnb'nin gelecekte nasıl bir stratejik gidişat izlemesi gerektiği ele almıştır.

Airbnb raporunu buradan indirebilirsiniz:

4

Virgin Airlines

Virgin Group tren yolundan havayoluna, medya sunuculuğundan uzay mekiğine 30 ülkede 300'ün üzerinde marka ve firmaya sahip bir şirkettir. Virgin Group bütün bu çeşitliliğini ve enerjisini kurusucu ve CEO'su olan Sir Richard Branson'dan almaktadır. Aşağıdaki rapor Sir Richard Branson ve Virgin Group'un kurumsal iletişimi ve gelişimi üzerinedir.

Virgin Group raporunu buradan indirebilirsiniz:

5

Gmail vs Outlook

Gmail ve Outlook servisleri dünyada en çok kullanılan servislerdir. Gmail servisleri kullanıcıların emaillerini okur ve taradığı bilgiye göre kullanıcılara reklam gösterir. Outlook servisleri ise emaillerinizi okumaz yalnız size özel oluşturulmuş reklamları banner olarak gösterir. Profesyonel kullanımda ise kişisel bilgi toplama ve işlevsellik özellikleri daha da çesitlenmiştir. Aşağıdaki rapor Gmail ve Outlook servislerini profesyonel kullanım alanlarını inceleyip en uygun kompozisyonu bulmayı amaçlamaktadır. Danışmanlık verdiğimiz şirketlere servis verirken oluşturduğumuz bir rapordur.

Raporu buradan indirebilirsiniz:

6

BRICs

2001 de ünlü ekonomist Jim O'Neill 2020'de BRIC ülkelerinin dünyanın en güçlü ülkeleri olacakları iddiasını ortaya attı. BRIC açılımı Brazil, Russia, India ve China olarak sıralanmaktadır. BRIC ülkelerine şu zamana kadar büyük yatırımlar yapıldı ancak bu ülkelerde bulunan politik problemler, kültürel kalıplaşmış işleyiş, finansal anlayış, yargısal yapının sağlam olamaması ve özgür medya eksikliği yatırımcılar için beraberinde bir sürü soru getirdi. Aşağıdaki rapor danışan yatırımcılarımız için bir rehber olacak şekilde hazırlanmış ve BRIC ülkelerinden hangisi yatırım açısından en iyi konumda olduğu sorusunu cevaplamaya çalışmıştır.

Raporu buradan indirebilirsiniz:

bottom of page