top of page

SPORTS WORKS

Gelen Brief

Sport Works, Helly Hansen, Musto, Everlast, Micro ve Gill gibi dünya çapında ünlü markaların Türkiye'deki tek distribütörü olarak faaliyet göstermektedir. Şirketin amacı, bu markaların gücünü kullanarak hedef kitle müşterilerinin doğrudan kendilerinden satın alma yapmasını sağlamaktır.

 

Bu amaç doğrultusunda "Sports Works" adı altında  mağazalara ve websitesine trafik arttırma çalışmaları yapılması gerekmekte idi.

Ancak, bu hedefe ulaşmak için öncelikle markanın kendi bilinirliğini arttırmak gerekmekteydi. Bu nedenle, Sport Works öncelikle dar bir niş hedef kitleye odaklanarak markanın bilinirliğini arttırmayı amaçladık. Bu amaçla, geçmişteki sosyal medya yönetimi ve reklam hesapları detaylı bir şekilde incelenmiş ve kontrolleri yaptık ve çalışmaya başladık. 

Aksiyon

Sport Works'un öncelikli sorunu, dünya çapında ünlü markaların Türkiye'deki tek distribütörü olması ve bu durumun hedef kitleye doğru şekilde yansıtılmasıydı. Bu nedenle, şirket sosyal medya kullanımına özel bir önem verdi.

Öncelikle, katalog tarzı sosyal medya yönetiminden vazgeçerek markaya özgün ve aksiyon dolu bir görünüm yaratmak için dinamik grafik tasarımlar kullanıldı. Ayrıca, yelken meraklısı ve sporcu influencerlarla işbirliği yapılarak ürünlerin gerçek kullanım deneyimlerini gösteren görseller (user generated content) reklam kampanyalarında kullanıldı.

PPC ve sosyal medya reklamları daraltılarak bütçe dar bir kitleye odaklandı ve geri dönüşüm ve tıklama oranları arttırıldı. Re-marketing stratejileri ile fiziksel mağaza ve website trafiği arttırıldı.

Tüm bu stratejiler, Sport Works'un dünya çapında ünlü markaların Türkiye'deki tek distribütörü olarak hedef kitleye ulaşmasını sağlamıştır. Bu sayede, Sports Works mağaza ve websitesi trafiği artmış ve doğrudan satışlar arttırılmıştır.

Sonuç 

548%+

PPC Kampanları ile website trafiği artışı

10+

9%

CTR

Influencer çalışması

1.1M+

Erişilen Hesap Sayısı

bottom of page