top of page

TETO GAMES

Gelen Brief

TETO GAMES, Türkiye'de PUBG, PUBG Mobile, Valorant, League of Legends, Brawl Stars ve Rocket League gibi online oyunlar için turnuvalar düzenleyen bir online oyun platformudur. Amacı, globalde varlığını sürdürerek büyük oyun firmalarına kendini tanıtmak ve onlarla ortak turnuvalar düzenlemek.

Ancak, marka bizimle iletişime geçtiğinde, sosyal medya hesaplarında aktif bir yönetim söz konusu değildi. Bu, markanın hedef kitlesiyle etkileşim kurma ve potansiyel müşterilerine doğru şekilde ulaşma konusunda zorluklar yaşamasına neden oluyordu. Profesyonel bir pazarlama dili kurguluma ve hedef kitlesine yönelik hikayeleştirme çalışmalarını odak noktası olarak almak  TETO GAMES'in en temel brief'i idi.

Aksiyon

Markanın rekabet analizleri, hedef kitle analizleri ve pazar araştırmalarını titizlikle yaptık ve bu veriler doğrultusunda Linkedln, Twitter ve Instagram sosyal medya hesapları için özgün strateji planları belirledik. Ayrıca, sektörün liderleri arasında yer alan RIOT Games ve KRAFTON'un turnuvaları için iletişim planlarını da detaylı bir şekilde oluşturduk.

Bizler, TETO GAMES'in dijital varlığını yansıtan birim olarak, sosyal medya yönetim süreçlerinin yanı sıra tüm turnuva süreçlerindeki iletişim planlarını da başarıyla yürütmekteyiz. Bu sayede, marka bilinirliğini artırarak hedef kitleye daha etkili bir şekilde ulaşmaya devam ediyoruz.

Sonuç 

40K+

Ulusal Çapta Turnuva

Platforma çekilen gamer sayısı

300K+

Yaratılan etkileşim

90K+

Erişilen Hesap Sayısı

bottom of page